Strona główna  |  CZAS DOSTAWY
CZAS DOSTAWY 

Zamówienia pojedynczych pozycji realizujemy w ciągu maksymalnie dwu lub trzech dni roboczych. Realizacja dla przesyłki pobraniowej liczy się od chwili złożenia zamówienia, realizacja przesyłki płatnej przelewem liczy się od chwili odnotowania na naszym koncie wpłaty. W wypadku zamówień na kilka różnych pozycji czas realizacji zamówienia z naszej strony może się wydłużyć do trzech dni roboczych. Realizacja zamówienia to skompletowanie książek, wydruk faktur i dokumentów przewozowych, nadanie przesyłki.

Na czas dostawy składa się zatem:

REALIZACJA W KSIĘGARNI 1-2 DNI + WĘDRÓWKA PACZKI

Z wędrówką paczki bywa niestety różnie. Raczej nie należy wierzyć Poczcie Polskiej w jej optymistyczne zapewnienia (przykładowo: we wrześniu 2009 terminowość przesyłek priorytetowych w Poczcie Polskiej wyniosła 50%, a ekonomicznych ok. 68% - źródło: wyniki kontroli UKE). Według naszych obliczeń przesyłki wędrują średnio:

 • EKONOMICZNA: 4-5 dni roboczych
 • PRIORYTETOWA: 1-3 dni robocze
   Przesyłki priorytetowe na następny dzień przychodzą rzadko i raczej tylko do dużych miast, na niechlubne statystyki składają się przesyłki do mniejszych miejscowości, do których priorytety dochodzą bardzo powoli i trudno zauważyć znaczącą przewagę nad przesyłkami ekonomicznymi. Jednak zdecydowana większość osób może liczyć, że priorytet w ciągu dwóch dni roboczych się pojawi.
 • KURIERSKA: 2 dni robocze
   To zdecydowanie najpewniejsza, ale i najdroższa możliwość, także nie pozbawiona wad: kurier jeżeli nie zastaje adresata w domu bywa potem trudno uchwytny i jego możliwości zgrania się w czasie z adresatem bywają ograniczone. Kurier zwykle ma telefon adresata, ale wiadomo, że kontakt telefoniczny bywa zawodny. Jeżeli paczka nie dociera i nie widać informacji od kuriera warto dać nam znać. Wtedy przesyłamy numer paczki i dane firmy kurierskiej, z którą należy się kontaktować w sprawie odbioru przesyłki. Wynika z tego, że przesyłka kurierska wymaga często od adresata sporej aktywności. Do tego w okresach problemów obiektywnych jak atak zimy, ulewne deszcze, powodzie ruch kurierów łatwo daje się sparaliżować, a Poczta działa wtedy znacznie pewniej.

  Oczywiście oprócz odpowiedzialności za swoje własne błędy, jeśli się zdarzają, Księgarnia Literacka musi także odpowiadać za błędy firm dostarczających przesyłki. Dlatego:
  • Jeżeli przesyłka ekonomiczna nie dociera w ciągu 14 dni roboczych a towar jest dostępny, ponawiamy przesyłkę lub, jeżeli takie jest życzenie klienta, zwracamy pieniądze.
  • Jeżeli przesyłka priorytetowa nie dociera w ciągu 10 dni roboczych a towar jest dostępny, ponawiamy przesyłkę lub, jeżeli takie jest życzenie klienta, zwracamy pieniądze.
  • Jeżeli przesyłka kurierska nie dociera w ciągu 5 dni roboczych i firma kurierska ją zgubi lub nie podejmie odpowiednich prób dostarczenia, a towar jest dostępny, ponawiamy przesyłkę lub, jeżeli takie jest życzenie klienta, zwracamy pieniądze.

 • Kontynuuj Zakupy  Paczkomaty
  Huta Dźwięku

  Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
  Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl