Strona główna  |  Informacje księgarni
Kategorie artykułów


02 lipiec 2018
Na początku czerwca i na początku lipca zleciłem przelewy zwrotne dla wielu klientów na kwotę około 4000zł. Jeszcze podobną kwotę muszę uregulować. Kolejne przelewy będą na początku sierpnia i na początku września. Na bieżąco spłacam długi z tego, co udaje mi się zarobić.  Sądzę, że na początku września wszyscy Klienci Literackiej otrzymają swoje należności. Jeszcze raz z serca przepraszam osoby, które wciąż czekają na zwrot i proszę o zaufanie i cierpliwość. Wszystkim bardzo za nie dziękuję.
26 kwiecień 2018
Chciałbym bardzo gorąco podziękować za wiele ciepłych słów, jakie otrzymałem od Państwa po ogłoszeniu zamknięcia księgarni. Bardzo mi pomogły i pomagają. Z serca dziękuję. Staram się zarobić pieniądze, aby zwrócić wszystkim to, co jestem winien. Postaram się część należności względem Klientów księgarni zacząć zwracać około 10 maja. Przepraszam wszystkich, którzy są poszkodowani i proszę o cierpliwość.
04 kwiecień 2018
Niestety księgarnia Literacka.pl kończy działalność. Piszę to z wielkim żalem, gdyż kocham książki, uwielbiałem je sprzedawać, wysyłać Państwu, rozmawiać z moimi Klientami przez internet i z tymi z Państwa, którzy przychodzili odbierać towary osobiście w siedzibie księgarni. Bardzo Państwu dziękuję, będzie mi tego niezwykle brakowało. Jednocześnie przepraszam tych których działalność księgarni w ostatnich tygodniach zawodziła. Niestety wśród prób ratowania sklepu nie udawało się już działać jak dotąd. Przez różne nietrafne decyzje popadłem w długi i nie udało się przekonać dostawców księgarni do dalszej współpracy. Nie wszystkie Państwa zamówienia złożone w ostatnich dniach udało mi się obsłużyć. Postaram się w możliwie najkrótszym czasie dokonać zwrotu przedpłat za niezrealizowane zamówienia. Proszę o cierpliwość i zaufanie. Na głównej stronie księgarni będą...
19 styczeń 2018
Naszym Klientom z Krakowa chcemy zaoferować nową usługę. Wielu z Państwa zamawia na terenie Krakowa dostawy do paczkomatów, kiosków Ruchu, przesyłki pocztowe i kurierskie, dlatego wietrząc interes, chcemy sami je do Państwa przywieźć. Wydzieliliśmy obszar dostaw obejmujący prawie cały Kraków i podzielili go na dwie strefy: tanią i bardziej tanią. Dokładny opis stref przygotowaliśmy na mapie. Dostawy w strefie zielonej to tylko 8 zł. Dostawy w strefie czerwonej to tylko 11 zł. Zamówienia będziemy dostarczać dwa-trzy razy w tygodniu w godzinach wieczornych od 19 do 23 od poniedziałku do soboty. O planowanej dostawie poinformujemy mailowo, w razie potrzeby zadzwonimy.
19 styczeń 2018
W dziale "Wyprzedaż" nasi Klienci znajdą towary w okazyjnych cenach, których rzecz jasna chcemy się pozbyć. Są to produkty nowe, czasami noszące minimalne ślady leżakowania na magazynowych półkach, w nielicznych przypadkach towary moga posiadać wady, o których informujemy w ich opisach. Przeceny od 30 do 90%: książki, zabawki, gry, płyty, artykuły papiernicze. Ulżyjcie naszym półkom, my ulżymy waszym portfelom, z których znikną drobniaki, zwykle płacicie nam przez internet, więc przelewajcie bilon :). Zapraszamy.
26 wrzesień 2016
Od 26 września zmiana godzin działania punktu odbioru przy Przybyszewskiego 23, zapraszamy w godzinach 15-17. Przepraszamy naszych Klientów, którzy przyzwyczaili się do dłuższych godzin działania. W razie potrzeby zapraszamy do innych punktów, które działają znacznie dłużej
26 lipiec 2016
W dniach 26-30 lipca punkty odbioru mogą być nieczynne z powodu  Światowych Dni Młodzieży. Na pewno w tych dniach nie działa punkt na Kalwaryjskiej. Punkt na Przybyszewskiego nieczynny w dniach 28-29 lipca.
19 luty 2016
Wreszcie także u nas usługa, o którą wielu z Państwa pytało nas od dawna. Zamówione towary do odbioru w kioskach i salonach Ruchu w całej Polsce. Poza odbiorem w naszych punktach w Krakowie będzie to na razie najtańsza forma przesyłki w naszym sklepie. Dla zamówień o wartości do 50 zł paczka w Ruchu to tylko 6 zł, dla zamówień od 50 do 100 zł to jeszcze większe tylko bo 5 zł, itd. aż do symbolicznej złotówki przy zakupach powyżej 400 zł.  Do kiosków wysyłamy przesyłki mieszczące się w gabarycie 20x30x50cm o wadze nie większej niż kilknaście kilogramów. Zapraszamy do korzystania z tej usługi, liczymy że będzie ona dla Państwa atrakcyjna, że paczki będą docierać na czas i w dobrym stanie.
06 luty 2016
Nowa usługa dostawy dla naszych Klientów odbierających zamówienia w naszej pizzerii NYPD na Kalwaryjskiej 20 w Krakowie. Jeśli zamówienie jest przygotowane w punkcie do odbioru, a z jakiejś przyczyny nie chcecie lub nie możecie nas odwiedzić, dzwońcie do pizzerii i poproście o dostawę zamówienia. Usługa płatna gotówką przy odbiorze - 7 zł. Obowiązuje w strefie dostaw pizzerii. Zapraszamy.
04 listopad 2015
Od dziś oferujemy nowy rodzaj przesyłki. Jest to list "e-commerce polecony InPost". Firma InPost po wprowadzeniu na rynek paczkomatów, wzbogaceniu oferty o usługi kurierskie, rozszerza ich wahlarz o przesyłki listowe i kierowaną do firm wysyłkowych ofertę e-commerce polecony InPost. To bardzo tanie rozwiązanie. Listonosz firmy Inpost przyniesie przesyłki do 1 kg o maksymalnych wymiarach 6x36x26 cm, zatem wystarczających by w przesyłce zmieściała się mniejsza czy większa książka, lekki album, niewielka zabawka czy gra. Przesyłka przypomina tradycyjny list, wędruje kilka dni, jeśli adresata nie ma pod wskazanym adresem może odebrać przesyłkę w punkcie obsługującym przesyłki inpost w okolicy. Zapraszamy do korzystania z nowej i bradzo taniej formy wysyłki. Mamy nadzieję, że standard realizacji tej usługi będzie równie wysoki jak standard realizacji przesyłek do paczkomatów. Tego życzymy naszym Klientom, sobie i firmie InPost.
05 sierpień 2015
Posłowie PSL złożyli w Sejm przygotowany przez część wydawców projekt Ustawy o książce. Projekt jest niezgodny z Konstytucją i uderza w interesy Czytelników i małych, polskich firm: księgarni internetowych. Nie pozwól na ustawowe podniesienie cen książek! Zaapeluj do Posłów PSL, by wycofali się ze szkodliwego projektu! Wyślij petycję np. na stronie: http://kj.org.pl/TanieCzytanie/. Księgarnia Literacka.pl zdecydowanie sprzeciwia się projektowi, uważa go za szkodliwy dla jej interesów i interesów jej klientów i ogólnie dla rynku książki. Nie wierzcie, że książki będą tańsze jeśli ustawa wejdzie w życie. Jeśli jesteście księgarzami, nie wierzcie, że stała cena książki postawi was w lepszej sytuacji wobec gigantów rynku, bo to giganci lobbują za tą ustawą, więc jest oczywiste, komu ustawa może przysporzyć zysków. Upadek małych księgarń internetowych, które zabije ta ustawa: 1....
05 sierpień 2015
Zapraszamy do naszej pizzerii pod marką NYPD - przy ul. Kalwaryjskiej 20. Dostarczamy pyszną pizzę w rejonie Podgórza, Grzegórzek, Kazimierza. Można także dokonać konsumpcji w sezonowym ogródku. Pod tym adresem można także odbierać zamówienia złożone na Literacka.pl, możemy je także dowieźć w strefie dostaw pizzerii wraz z zamówionymi daniami.
12 marzec 2015
Od kilku tygodni oferujemy odbiór złożonych u nas zamówień w Nowej Hucie w sklepie muzycznym Huta Dźwięku. Sklep znajdą Państwo na 1 piętrze centrm Handlowego ŚWIT, czyli znanego Hucianom budynku dawnego kina o tej samej nazwie. Zapraszamy zatem na os. Teatralne 10. Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w soboty od 10 do 13. Huta Dźwięku sprzedaje instrumenty muzyczne od fletów i trójkącików po instrumenty klawiszowe, gitary, zestawy perkusyjne, zajmuje się nagłośnieniem i sprzedaje oraz sprowadza wszelkie potrzebne w tym zakresie akcesoria. Zamówienia do punktu dostarczamy do trzech dni od chwili otrzymania wpłaty za zamówienie. Informujemy także, że sklep Huta Dźwięku nie udziela informacji o ofercie księgarni i obsłudze zamówień i bardzo prosimy nie dzwonić do sklepu w sprawie zamówień, tylko pisać do księgarni. Zapraszamy do odbierania zamówień w Hucie Dźwięku.    
13 czerwiec 2014
Z przyjemnością rozgłaszamy, że nawiązaliśmy współpracę ze sklepem WINNACJA. Dzięki temu będą mogli Państwo odbierać osobiście swoje zamówienia na ulicy Lipowej 6e Krakowie w godzinach 10-19 od poniedziałku do piątku i w soboty od 10 do 17. Winnacja to niezwykły sklep "z klimatem" i wyjątkową ofertą znakomitych win, których nie znajdzie się w wielkopowierzchniowych czy sieciowych sklepach. Niżej podpisany z lubością kupuje gruzińskie Alazani, które serdecznie poleca. Miłośnicy niskoprocentowych produktów znajdą rozmaite sosy, dżemy (polecamy gruzińską konfiturę figową) i nietypowe towary spożywcze z Bałkanów. Miłośnicy dobrej oliwy znajdą tu prawdziwą grecką perełkę. Z kolei  miłośnicy książek nie tylko odbiorą swoje zamówienia z literacka.pl, ale będa mogli skorzystać z wymiany książek: można przynieść jakąś książkę i wymienić na inną porzuconą tam przez kogoś innego. Zapraszamy do odbioru...
04 maj 2013
Od 1 Maja proponujemy Państwu odbiór zamówień złożonych na literacka.pl w najlepszej krakowskiej pizzerii: New York Pizza Department (NYPD) na ul. Tuchowskiej lub ul. Barbary. Kiedy zamówienie jest przygotowane do odbioru można odwiedzić restaurację lub zamówić dania i poprosić o dostarczenie (oczywiście w strefie dowozu NYPD). Aby odebrać zamówienie należy podać numer zamówienia. Prosimy także pamiętać, że pizzeria nie udziela informacji o ofercie księgarni i realizacji zamówień. Wszelkie pytania prosimy kierować do nas.   Bardzo się cieszymy, że naszym partnerem może być tak znakomity lokal i zachęcamy do korzystania z oferty NYPD. To nie fastfoodowa niezdrowa pizza, w której napuszony platfus ocieka wątpliwej jakości serem i tłuszczem rażąc tysiącami kalorii, to eleganckie danie przygotowane z pasją w oparciu o najlepsze składniki, z których każdy ma swój wyraźny smak zanurzony w prawdziwej...Paczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl