Strona główna  |  Informacje księgarni  |  Literacka.pl kończy działalność
04 kwiecień 2018   Literacka.pl kończy działalność

Niestety księgarnia Literacka.pl kończy działalność. Piszę to z wielkim żalem, gdyż kocham książki, uwielbiałem je sprzedawać, wysyłać Państwu, rozmawiać z moimi Klientami przez internet i z tymi z Państwa, którzy przychodzili odbierać towary osobiście w siedzibie księgarni.

Bardzo Państwu dziękuję, będzie mi tego niezwykle brakowało.

Jednocześnie przepraszam tych których działalność księgarni w ostatnich tygodniach zawodziła. Niestety wśród prób ratowania sklepu nie udawało się już działać jak dotąd. Przez różne nietrafne decyzje popadłem w długi i nie udało się przekonać dostawców księgarni do dalszej współpracy.

Nie wszystkie Państwa zamówienia złożone w ostatnich dniach udało mi się obsłużyć. Postaram się w możliwie najkrótszym czasie dokonać zwrotu przedpłat za niezrealizowane zamówienia. Proszę o cierpliwość i zaufanie. Na głównej stronie księgarni będą wkrótce dokładniejsze informacje o terminach realizacji zwrotów do kolejnych zamówień. Proszę wierzyć, że nie chciałem nikogo "naciągać" czy oszukiwać. Po prostu w pewnym momencie, gdy biznes bankrutuje, zanika płynność finansowa. Dołożę wszelkich starań, będę pracował po nocy z całych swoich sił, aby czym prędzej oddać wszystkim pieniądze.

W sposób szczególny dziękuję za lata współpracy Klientom, których miałem przyjemność poznać, gdy odbierali książki na Przybyszewskiego. W mojej pamięci pozostaną miłośnicy komiksów, którzy  doceniali szczególną staranność i wyrozumiałość dla ich kolekcjonerskich kaprysów. Bardzo dziękuję szkołom i bibliotekom, które składały duże zamówienia w Literackiej.

Bardzo dziękuję również hurtowniom Azymut, Ateneum, Platon, Wikr, Super Siódemka, nieistniejącemu już Milo, ich życzliwym pracownikom, z którymi przez lata współpracowałem. Dziękuję kurierom, którzy odbierali od nas przesyłki.

Bardzo dziękuję moim rodzicom, którzy przez lata pomagali mi w prowadzeniu księgarni i życzliwie znosili jej działalność pod dachem swojego domu.

"Dziękuję" Polskiej Izbie Książki i zwolennikom chorej regulacji rynku, za to że przyczynili się do mojej porażki. Wydawało się, że projekt ustawy o stałej cenie książki wejdzie w zycie. Dlatego podjąłem decyzje o zmianie działalności mojej firmy, które okazały się gwoździem do trumny księgarskiej działalności. Taka ustawa wykluczyłaby z rynku takie firmy jak moja. Niniejszym Polskiej Izbie Książki i rzecznikom tego projektu, życzę wszystkiego najgorszego.

Ale przede wszystkim żeganam się z czymś, co było dla mnie zbyt cenne, aby rozstawać się z tym bez żalu. Dlatego wszyscy mogą mieć pewność, że niezależnie od trudności zadbam, aby wszelkie kwestie załatwić uczciwie. Chcę, aby moja księgarnia była w mojej pamięci dobrym i jasnym wspomnieniem. Jeszcze raz przepraszam wszystkich, których zawiodłem i którzy mogą w tej chwili czuć się poszkodowani.


KontynuujPaczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl