Strona główna  |  Muzyka na CD  |  jazz  |  Po drugiej stronie Przemszy (Digipack) (*)


Po drugiej stronie Przemszy (Digipack) (*)

Po drugiej stronie Przemszy (Digipack) (*)


chwilowo niedostępna
Wydawnictwo FALAMI
rok wydania2011
kod paskowy5906453604831
ISBN5906453604831

37.36zł

31.35zł

oszczędzasz 6.01zł 
Nagrany na żywo album z 2008 r., w recenzjach uznany m.in. za `prawdziwą rewelację na palecie tegorocznej fonografii` (Piotr Iwicki, Gazeta Wyborcza) uczynił Muariolanzę `najoryginalniejszym młodym projektem jazzowym w tym kraju` (Artur Rojek, Dziennik). Trwa prawie godzinę, choć jest na nim tylko 6 utworów. Zespół nagrał go podczas pięciogodzinnej sesji.
Muariolanza to pierwszy w Polsce przedstawiciel muzyki ambient-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją. Zespół wyznaje zasadę klasyka awangardy 20. wieku, Johna Cage`a: `cisza nie istnieje - wszystko jest muzyką`. W swoich piosenkach Muariolanza wykorzystuje więc nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.
`Po drugiej stronie Przemszy` to druga płyta ambient-jazzowej Muariolanzy, ale tak naprawdę pierwszy wspólny album zespołu. Nagrał ją w jeden dzień, podczas pięciogodzinnej sesji - mało który zespół na świecie może pochwalić się takim wynikiem. Połowa z sześciu piosenek (tytułowa, `Lemur Muariolanza` i `Pogoria`) wyimprowizowała się na miejscu. Pozostałe (`Orient Express`, `Hajlander` i `Septymon`) to kompozycje gitarzysty Mariusza Orzełowskiego, założyciela Muariolanzy i twórcy jej pierwszego albumu `Muarioland` z 2006 r.
Pierwsza płyta Muariolanzy powstała w domowym studiu Orzełowskiego, przy udziale zaproszonych muzyków (m.in. dzisiejszych członków zespołu). Drugi album to dzieło wspólne, nagrane w warunkach `na żywo ale w studiu` - prawdziwy obraz zespołu. To muzyka żywa, pełna przestrzeni i pasji. Łączy zwolenników klasycznych gatunków: ambientu, jazzu, funku, rocka i psychodelii, jak i fanów nowych, oryginalnych brzmień i nieparzystych rytmów. Płyta zawiera nie tylko krążek z muzyką, ale też grę planszową `Muariolanza gra` (autorem okładki i projektu graficznego gry jest Paweł Garwol, plastyk wyróżniony m.in. na biennale Bielska Jesień 2005). Miejsce gry to Bór, mistyczne osiedle, na którym przed laty powstała Muariolanza i gdzie do dziś mieści się jej baza. Fabuła gry osnuta jest na tekstach Marcina Babko, w zespole odpowiedzialnego za treść i efekty specjalne. Teksty są integralną częścią albumu i tworzą swoisty zbiór poezji, również zatytułowany `Po drugiej stronie Przemszy` (sześć z nich znalazło się w piosenkach z płyty). Kilka z tych tekstów zamieścił pod koniec 2007 r. kwartalnik literacki `FA-art` (nr 3 / 2007), jedno z najlepszych polskich pism o literaturze współczesnej. Album można odbierać na co najmniej trzech poziomach: to muzyka, słowa i gra planszowa. Warto wejść w magiczny świat `Po drugiej stronie Przemszy.`
Koszty przesyłki z uwzględnieniem aktualnego koszyka
Sposób dostawyKoszt
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Przybyszewskiego 230.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Kalwaryjska 200.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, HUTA DŹWIĘKU, os. Teatralne 101.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, WINNACJA, ul. Lipowa 6e1.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, GARAŻ Food & Wine, ul. Józefitów 8 (1 min od pl. Inwalidów)1.00zł
Poczta Polska - przesyłka firmowa polecona (zwykle 2-5 dni) - Niewielkie towary do 2kg! Nie wszystkie towary mają zdefiniowane wagi, może się okazać, że sklep będzie zmuszony zaproponować inną opcję dostawy7.00zł
Paczka w Ruchu6.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa zielona)8.00zł
Kurier11.00zł
Pocztex Kurier 4811.00zł
Paczkomaty InPost9.00zł
Pocztex Kurier 48 (zapłata przy odbiorze) 13.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa czerwona)11.00zł
Kurier - paczka pobraniowa (zapłata przy odbiorze)16.00zł

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!

Napisz Recenzję
Paczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl