Strona główna  |  Religia  |  Teologia  |  Felix indiget amicis. Studia z dziejów kultury duchowej


Felix indiget amicis. Studia z dziejów kultury duchowej

Felix indiget amicis. Studia z dziejów kultury duchowej


W tej cenie 11 szt.
Wydawnictwo ---
rok wydania2016
objętość390
format145x205
oprawamiękka
kod paskowy9788373546196
ISBN978-83-7354-619-6

38.00zł

25.54zł

oszczędzasz 12.46zł
 

Zebrane w niniejszej książce teksty ofiarowujemy Panu Profesorowi Krzysztofowi Ożogowi w 60. rocznicę Jego urodzin. Zainteresowania i wysiłek badawczy Profesora skoncentrowany na epoce średniowiecza, dziejach Kościoła, kultury religijnej i intelektualnej, zwłaszcza Uniwersytetu Krakowskiego i zakonów, zaowocowały znakomitym dorobkiem. Obejmuje on bardzo różnorodne formy: od studiów źródłoznawczych, artykułów problemowych i biogramów, po monografie i artykuły syntetyzujące stan badań. Prace te cechuje troska o precyzję słowa, staranne dokumentowanie wywodu, dążenie do integracji badań historyków z osiągnięciami kodykologów, filologów, historyków filozofii i teologii. Niemniej ważny jest także Jego sposób uprawiania zawodu, na który składają się badawcza akrybia i pracowitość, szacunek dla poprzedników i otwarcie na nowe propozycje, a równocześnie rozwaga i życzliwość. Profesor z zamiłowaniem łączy pasję naukową z dydaktyką, co zawsze przyciągało i nadal przyciąga do Niego liczne grono uczniów.

Osobowość Profesora sprawiła, że prowadzone przez Niego seminarium doktorskie nabrało cech szczególnych. Uczyło rudymentów rzetelnego warsztatu historycznego, badawczej samodzielności, ale także wzajemnej współpracy. Profesor nigdy nie narzucał uczniom tematów rozpraw. Zarysowujący się spójny krąg podejmowanej problematyki był tyleż efektem mądrego rozpoznawania potrzeb i stawiania wymagań, co samoistnego oddziaływania Jego prac i fascynacji. Niezmienną cechą podejścia Profesora do uczniów był szacunek, zrozumienie i pomoc nie tylko w sprawach naukowych, ale i życiowych. Stąd też wielu z nas widziało i widzi w Profesorze nie tylko mentora naukowego, lecz także osobę, na której przyjazne słowo, życzliwą radę i bezinteresowne wsparcie zawsze możemy liczyć. Staraliśmy się przejmować tę postawę. Dla wielu z nas seminarium stało się zarówno miejscem formacji intelektualnej, jak i wspólnotą koleżeńską i przyjacielską. Więzi, które wówczas powstały, wzmocnione kontaktami zawodowymi, niejednokrotnie i dziś owocują wspólnymi przedsięwzięciami badawczymi czy wzajemną lekturą tekstów. Stąd też odwołanie w tytule niniejszej książki do kwestii św. Tomasza z Akwinu o szczęściu człowieka, które dopełnia się w czynieniu dobra we wspólnocie przyjaciół (Autorzy)

Koszty przesyłki z uwzględnieniem aktualnego koszyka
Sposób dostawyKoszt
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Przybyszewskiego 230.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Kalwaryjska 200.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, HUTA DŹWIĘKU, os. Teatralne 101.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, WINNACJA, ul. Lipowa 6e1.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, GARAŻ Food & Wine, ul. Józefitów 8 (1 min od pl. Inwalidów)1.00zł
Poczta Polska - przesyłka firmowa polecona (zwykle 2-5 dni) - Niewielkie towary do 2kg! Nie wszystkie towary mają zdefiniowane wagi, może się okazać, że sklep będzie zmuszony zaproponować inną opcję dostawy7.00zł
Paczka w Ruchu6.00zł
Kurier11.00zł
Pocztex Kurier 4811.00zł
Paczkomaty InPost9.00zł
Pocztex Kurier 48 (zapłata przy odbiorze) 13.00zł
Kurier - paczka pobraniowa (zapłata przy odbiorze)16.00zł

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!

Napisz Recenzję
Paczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2017 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl