Strona główna  |  Prawo  |  Prawo - książki dla praktyków  |  Ustawa o rachunkowości w jednostkach finansów publicznych


Ustawa o rachunkowości w jednostkach finansów publicznych

Ustawa o rachunkowości w jednostkach finansów publicznych


chwilowo niedostępna
Wydawnictwo C.H. BECK
miejsce wydaniaWarszawa
rok wydania2016
seria wydawniczaBECK INFO BIZNES
wydanie2
objętość753
format16.5x23.8cm
oprawaMiękka
kod paskowy9788325588847
ISBN9788325588847

199.00zł

165.67zł

oszczędzasz 33.33zł 
Pierwszy i najbardziej aktualny na rynku wydawniczym komentarz do ustawy o rachunkowości dla jednostek finansów publicznych

Jednostki finansów publicznych nie stosują ustawy o rachunkowości w pełnym zakresie, a zasady prowadzenia rachunkowości i gospodarki finansowej tych jednostek uregulowane są również w ustawie o finansach publicznych i jej rozporządzeniach wykonawczych. Ustawa ta ma pierwszeństwo wobec regulacji zawartych w ustawie o rachunkowości.

W celu wyjaśnienia jak w praktyce funkcjonowania JSFP stosować zapisy ustawy o rachunkowości wydawnictwo C.H. Beck przygotowało drugie wydanie pierwszego na rynku wydawniczym komentarz do ustawy o rachunkowości dla jednostek finansów publicznych, pt.: Ustawa o rachunkowości w jednostkach finansów publicznych

Książka składa się z trzech części:

komentarz do ustawy pisany językiem praktyków – tutaj wyjaśniono jak w JSFP stosować dany przepis ustawy oraz jakie są powiązania pomiędzy ustawą o rachunkowości a ustawą o finansach publicznych i jej rozporządzeniami wykonawczym,
sporządzanie i badanie sprawozdań finansowych - tutaj omówiono zakres ustawy, który wyłączono ze stosowania dla jednostek finansów publicznych; jednostki te muszą stosować w to miejsce regulacje rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości (…); jednostki te jednak posiłkują się w dużym zakresie przepisami ustawy o rachunkowości w tym zakresie,
odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w podziale na rozdziały ustawy

W celu połączenia części komentarzowej oraz części zawierającej odpowiedzi na pytania został stworzony indeks. Dzięki temu można szybko odnaleźć wyjaśnienia do danego przepisu.

Od czasu wydania I wydania książki „Komentarz do ustawy o rachunkowości dla jednostek finansów publicznych” pojawiło się dużo zmian w przepisach regulujących zasady prowadzenia rachunkowości tych jednostek. Dotyczą one nowelizacji ustawy o rachunkowości (m.in. w zakresie Centrów Usług Wspólnych) i rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości. Pojawiły się też nowe Krajowe Standardy Rachunkowości oraz Stanowiska Komitetu Standardu Rachunkowości. Dużym wyzwaniem dla jednostek finansów publicznych jest również konieczność centralizacji VAT i zmian w organizacji rachunkowości z tym związanych.

Wiele tych zmian ma również wpływ na sporządzenie sprawozdań finansowych za 2016 r. i zamknięcie 2016 r. w jednostkach finansów publicznych.

Wszystkie powyższe zmiany zostały uwzględnione w obecnym wydaniu komentarza (szczegółowe ich omówienie znajduje się w dalszej części skryptu).

Ponadto obecne wydanie zawiera również:

Omówienie wszystkich wierszy poszczególnych elementów sprawozdań finansowych – dzięki temu będzie można poprawnie sporządzić sprawozdanie finansowe za 2016 r.
Ponad 40 rozbudowanych odpowiedzi na pytanie, które dotyczą aktualnych problemów księgowych i których nie było w I wydaniu tej książki – spis odpowiedzi znajduje się na końcu tego skryptu.

Dzięki tej książce będzie można poprawnie zamknąć księgi rachunkowe za 2016 r. (książka zawiera bowiem aktualne wytyczne w zakresie inwentaryzacji, wyceny, czy też sporządzania sprawozdań finansowych).
Koszty przesyłki z uwzględnieniem aktualnego koszyka
Sposób dostawyKoszt
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Przybyszewskiego 230.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Kalwaryjska 200.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, HUTA DŹWIĘKU, os. Teatralne 101.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, WINNACJA, ul. Lipowa 6e1.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, GARAŻ Food & Wine, ul. Józefitów 8 (1 min od pl. Inwalidów)1.00zł
Poczta Polska - przesyłka firmowa polecona (zwykle 2-5 dni) - Niewielkie towary do 2kg! Nie wszystkie towary mają zdefiniowane wagi, może się okazać, że sklep będzie zmuszony zaproponować inną opcję dostawy7.00zł
Paczka w Ruchu6.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa zielona)8.00zł
Kurier11.00zł
Pocztex Kurier 4811.00zł
Paczkomaty InPost9.00zł
Pocztex Kurier 48 (zapłata przy odbiorze) 13.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa czerwona)11.00zł
Kurier - paczka pobraniowa (zapłata przy odbiorze)16.00zł

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!

Napisz Recenzję
Paczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl