Strona główna  |  Muzyka na CD  |  jazz  |  Komeda (Digipack)


Komeda (Digipack)

Komeda (Digipack)


chwilowo niedostępna
Wydawnictwo Outside Music
rok wydania2011
kod paskowy614427951625
ISBN614427951625

61.14zł

52.73zł

oszczędzasz 8.41zł 
Gdyby nie polskie wpływy, międzynarodowy jazz znany nam dziś, byłby zdecydowanie uboższy. Muzycy tacy jak Krzysztof Komeda, z pełnym zaangażowaniem przekładali amerykańskie dźwięki na swój własny, europejski język. Dzięki temu zawładnęli nie tylko rodzimą sceną jazzową, ale również byli inspiracją dla wielu muzyków na całym świecie.

Leszek Możdżer uważany jest za jedno z największych odkryć wśród polskich muzyków jazzowych. Pianista urodził się w 1971 roku w Gdańsku, gdzie edukację muzyczną ukończył jako pianista klasyczny. Jazzem zainteresował się dopiero w wieku 18 lat, co nie przeszkodziło, by nazwisko Możdżer stało się w krótkim czasie szeroko rozpoznawalne wśród fanów jazzu nie tylko w Polsce, ale również poza nią.

W latach 1994 - 2008 oraz ponownie 2010, Leszek Możdżer wygrywał w plebiscycie polskiego Jazz Forum na najlepszego pianistę roku. Jego międzynarodową karierę pianisty jazzowego cechuje również współpraca z wieloma zagranicznymi muzykami, jak szwedzki kontrabasista Lars Danielsson, czy też inne gwiazdy, jak Pat Metheny, Lester Bowie czy Archie Shepp.

Solowy debiut Możdżera w wytwórni ACT, płyta `Komeda` to hołd złożony polskiemu wyjątkowemu artyście, Krzysztofowi Komedzie, który nie tylko był uznanym pianistą jazzowym i kompozytorem, ale również znany jest ze ścieżek dźwiękowych do większości filmów w reżyserii Romana Polańskiego. Krzysztof Komeda zmarł w 1969 roku w wieku zaledwie 38 lat.

Możdżer tworzy swój pionierski styl. Wypełnia luki pomiędzy muzyką klasyczną a jazzem oraz korzysta ze swojego doświadczenia jako wykonawcy muzyki filmowej dla 20th Century Fox, czym dowodzi, że jest wiernym i empatycznym tłumaczem muzyki Krzysztofa Komedy. Nieważne, czy odsłania romantyczne i duchowe pokrewieństwo w utworze `Ballad For Bernt` lub swoją ciemną stronę w `Rosemary`s Baby` (najbardziej znanym utworze muzyki filmowej Komedy), czy też rozkoszuje się niekonwencjonalnym rytmem i harmonią jazzową w `Crazy Girl` - arcydzieło stworzone przez Możdżera znacznie przekracza jakiekolwiek ramy czy stereotypowy sposób myślenia. Kolejny raz Leszek Możdżer ukazuje się jako muzyk romantyczny pośród współczesnych polskich pianistów jazzowych. Zbudował swoje nazwisko, wykonując improwizacje na tematy Chopina i od tego czasu jego błyskotliwa muzyka nasycona melodią i bezkonkurencyjną techniką obfituje w liryczne emocje. Możdżer manifestuje również wyjątkowe zdolności improwizacyjne, czerpiąc zwłaszcza z klasycznego kanonu w odniesieniu do polichromii, harmonii i niezwykłych ozdobników w muzyce.

Jeśli jazz w dzisiejszych czasach ponownie rozpatrywany jest w kategorii `drugiej muzyki klasycznej` to tylko dzięki artystom takim jak Leszek Możdżer. Album Komeda jest imponującym tego dowodem - muzyczna opowieść dla fanów zarówno jazzu, jak i wielbicieli muzyki klasycznej. (ACT MUSIC)
Koszty przesyłki z uwzględnieniem aktualnego koszyka
Sposób dostawyKoszt
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Przybyszewskiego 230.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, ul. Kalwaryjska 200.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, HUTA DŹWIĘKU, os. Teatralne 101.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, WINNACJA, ul. Lipowa 6e1.00zł
Odbiór osobisty (po wpłacie na konto) Kraków, GARAŻ Food & Wine, ul. Józefitów 8 (1 min od pl. Inwalidów)1.00zł
Poczta Polska - przesyłka firmowa polecona (zwykle 2-5 dni) - Niewielkie towary do 2kg! Nie wszystkie towary mają zdefiniowane wagi, może się okazać, że sklep będzie zmuszony zaproponować inną opcję dostawy7.00zł
Paczka w Ruchu6.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa zielona)8.00zł
Kurier11.00zł
Pocztex Kurier 4811.00zł
Paczkomaty InPost9.00zł
Pocztex Kurier 48 (zapłata przy odbiorze) 13.00zł
DOSTAWA W KRAKOWIE (strefa czerwona)11.00zł
Kurier - paczka pobraniowa (zapłata przy odbiorze)16.00zł

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!

Napisz Recenzję
Paczkomaty
Huta Dźwięku

Copyright ©2018 LITERACKA.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.     Regulamin sklepu   /   Polityka prywatności
Projekt i wdrożenie: Mysklep-online.pl